Így dolgozunk
Mi is pontosan a folyamatmenedzsment?
A ITH folyamatmenedzsment – üzleti folyamatmenedzsment – a nyílászárókhoz kapcsolódó üzleti folyamatok azonosítása, fejlesztése és kezelése. Célunk a teljes termék életciklus kezelése. Az ötlet – igény születésétől az ajánlattételen keresztül, a megfelelő gyártók, kivitelezők, beépítők, minőségellenőrök ajánlásától a szerződéskötésekig mindent egy kézben tartunk.
Az ITH-management célja, hogy egyértelművé tegye és összehangolja az üzlet stratégiai irányát, optimalizálja a bevont cégek erőforrásainak felhasználását és növelje az eredményességet.
Miért fontos ez az ITH irányítási rendszer?
A hatékony folyamatmenedzsment számos előnnyel jár a vállalkozások számára.
Agilis: az állandóan változó piacokon a vállalkozásoknak rugalmasnak kell maradniuk, hogy működésüket és tevékenységeiket változtathassák. A kiforrott és célzott folyamatmenedzsment lehetővé teszi a megrendelők számára, hogy gyorsan, valós időben áttekintsék és – ha szükséges – módosítsák folyamataikat. Reagálni tudjanak az előre nem látható helyzetekre.
Hatékony: a jó folyamatmenedzsment a kapcsolódó üzleti szabályok és folyamatok folyamatos nyomon követését és optimalizálását jelenti.
A nyílászáró szakma ismerete a problémák gyors azonosítását és feloldását, valamint a késések csökkentését jelenti. A kockázat csökken, a bizonytalanságból fakadó hibák minimalizálhatók.
Átlátható: a hatékony ITH folyamatirányítási része az emberi részvétel és annak felügyelete (pl. az egyes gyártási folyamatokat közvetlenül tudjuk monitorozni és felügyelni). Az információk és az gyártási automatizálásból származó adatok (ajánlatadási, megrendelési, gyártási információk, határidők, minőségellenőrzési jegyzetek) javítják a jelentéskészítés átláthatóságát és időben, költségben tervezhetővé teszik az egymásra épülő folyamatokat.
Bevételnövekedés: a megkérdezett vállalatok 45%-a úgy vélte, hogy a folyamatmenedzsment költségmegtakarítást és bevételnövelést kínál, erősebb üzleti stratégiát adva eredményül. A kapcsolódó folyamatok optimalizálása – a partneri viszonyokból adódóan – közvetlenül is növelheti bevételeit az időmegtakarítás révén.
Az átfogó folyamatkezelés magában foglalja az ismétlődő adminisztrációs feladatok automatizálásának lehetőségeinek azonosítását. Így kollégáink olyan feladatokra összpontosíthatnak, melyek közvetlen értéket adnak az üzlethez. A fejlődés kultúrája; a hatékony folyamatirányítás elősegíti a fejlesztés a fejlődés és az együttműködés kultúráját. Külső és belső partnereinknél alkalmazotti csoportokat tudunk ösztönözni arra, hogy olyan innovatív ötleteket alkossanak, amelyek optimalizálják a folyamatokat, növelik a termelékenységet.
Stratégiák a folyamatkezeléshez
A ITH folyamatmenedzsment hagyományos módszertant kínál az üzleti folyamatok beágyazására és fejlesztésére, de mint minden eszköz vagy megközelítés, ez is jól vagy rosszul alkalmazható. Íme néhány az alkalmazott stratégiák közük.
1. Témagazda
A szerződések létrejötte után fontos a témagazda kiválasztása. Ez a gyakorlatban azt jelenti, hogy valaki felelős azért, hogy az igényeket folyamatosan felmérje és elkötelezett maradjon a folyamattervezés mellett. A témagazda az, aki ismeri a teljes folyamatot, aki folyamatosan fel tudja mérni a további fejlesztések és beavatkozások szükségességét. Általuk lesznek láthatók és hozzáférhetők a visszacsatolási mechanizmusok, amelyek elősegítik az innovációt és a folyamatfejlesztési ötleteket.
2. A fejlesztés és fejlődés kultúrája
Fontosnak tartjuk, hogy a szervezeten belül megteremtsük a folyamatos fejlődés kultúráját. Ez rendkívül előnyös lehet egy ilyen szervezet számára, mivel jó ötleteket szerezhetnek az érintett folyamatokhoz legközelebb álló munkatársaktól, beszállítóktól, munkacsoportoktól. A kreatív gondolkodás és a problémamegoldás nálunk munkaköri leírás.
3. A kulcsfolyamatok szabványosítása
Kiemelten fontos biztosítani, hogy a vállalkozások szabványosítsák és meg tudják ismételni a flow folyamatait minden belső és külső területen, az ajánlatkérés, a beszerzés, a kapcsolattartás vagy akár toborzást. Az ajánlatkérés, a beszerzés, a kapcsolattartás vagy akár toborzást. A szabványosítás csökkenti a hibák valószínűségét és a kockázatot, illetve megkönnyíti a többfunkciós csapatok termelékenységét és egyszerűsíti az alkalmazottak – akár külsős szakértők – bevonását, még akkor is, ha a belső szerepkörök között mozognak.
4. Optimalizálás és flow-automatizálás
Csábító azt hinni, hogy az automatizálás a folyamat menedzsment javításának gyors módja. Az ismétlődő, adminisztratív feladatok automatizálása javítja a belső és a külső kommunikációt, úgy minden aktív résztvevő azokra feladatokra összpontosíthat, amelyek javítják az üzleti kapcsolatunk minőségét. Az Önök igénye már bejáratott – ténylegesen optimalizált – utakon kezdi meg életét és kerül megvalósításra.
5. Teljesítmény értékelés
Ahol lehetséges, egy meglévő folyamat javítására törekszünk, nem pedig újak építésére. Az ITH folyamatfejlesztés lényege a folyamatokra, az erőforrásokra és a hiányokra való rálátás, ezáltal teljesítménynövekedés, nem a „tökéletes” folyamat elérése.
Könyvelés és pénzügy támogatás
Vásárlási és beruházási döntés-előkészítés
Adminisztratív tevékenységek
Ügyfélszolgálat
Létesítménykezelés
Személyzeti menedzsment
Rendelés komplex feldolgozása
Raktározás, logisztika
Szabványos működési eljárások
Szállítói és vásárlói portál
Értékesítés
Mára az új alkalmazottak több mint 50 százaléka már a „digitális bennszülött”. Digitális eszközökön és különböző munkamódszereken nőttek fel, és ezt a tapasztalatot átültetik mindennapi munkavégzésükbe. Az ügyfelek új információs csatornákat is nyitottak. Mire az első kapcsolatfelvétel megtörténik az értékesítéssel, a döntés gyakran már megszületett, ezért előre kell dolgozni – minden csatornán.
Az ügyfélnek meg kell tudnia választani a kapcsolatfelvétel módját, az alkalmazottnak pedig képesnek kell lennie zökkenőmentesen váltani a csatornák között a potenciális ügyfelek hatékony minősítése érdekében. Ügyfeleink információs túlterheltsége és figyelemhiánya megköveteli, hogy racionalizáljuk a feléjük irányuló az értékesítési folyamatokat és digitálisan optimalizáljuk azokat. Az információnak gyorsan és könnyen megtalálhatónak, az adatoknak pedig hatékonyan használhatónak kell lennie. Íme néhány munkafolyamat, amelyek digitalizálhatók és automatizálhatók az értékesítés során.
Rendelés feldolgozása
Információ letöltése
Árajánlat jóváhagyása
Terméklapok összeállítása
B2B értékesítési folyamat
A ITH-management céljai
A folyamatok, a kommunikáció és a tanácsadás egyszerűsítése
Megnövelt elérés és értékesítés
Optimalizált értékesítési termelékenység
Bizalomépítés
Csökkentett adminisztrációs és szervezési költségek
Hatékonyságnövelés
Egyszerűsített kapcsolattartás, adatkezelés és együttműködés
Fenntartható versenyelőny
Országos tapasztalat
Az ITH Management homlokzati műanyag nyílászárók és árnyékolástechnikai termékek beszerzését segíti elő megrendelő partnereinek. A kínálat modern szempontból teljes: közületeknek, építkezőknek, építtetőknek, generálkivitelezőknek és felújítóknak egyaránt tudunk hatékony és minőségi támogatást nyújtani ajánlatadói-gyártói-beszállítói-beépítői kapcsolatrendszereink segítségével.
Személyes jelenlét
A nyílászárók minden esetben szerves részei az épületnek, ehhez viszont közös gondolkodásra és szoros együttműködésre van szükség. Témagazda kollégáink a találkozások során a lehető legtöbb kérdésre már megkeresik a választ, de a megvalósításhoz elengedhetetlen és szükséges technikai részletek egyeztetése legtöbbször csak a helyszínen lehetséges. Alapfeltétel részünkről, hogy a részleteket a megrendelő részéről is legyen, aki végig tudja gondolni és a helyszínen felelősséggel tudjon döntést hozni.
Ajánlat és a megrendelés ismerete
Apró, de fontos részletek kívánhatnak gyártási és gyártásközi döntéseket. Ilyen lehet, hogy van-e integrált szúnyogháló a redőnyhöz, vagy hogy a nyílászáró és a kapcsolódó szerkezetek találkozásánál a kiválasztott árnyékolás lefutósínének típusa. A megrendelő és/vagy a helyszínen lévő döntéshozó részéről elengedhetetlen a kiadott és megrendelő által elfogadott megrendelés tartalmának műszaki ismerete. Az abban foglaltak a kapcsolódó szakiparok részére elengedhetetlen információ.
Változatlan tervek
Kollégánk minden esetben a korábban kiküldött és megrendelő által elfogadott ajánlat alapján méri fel a nyílásokat. A megrendelő felelőssége értékesítő kollégáinkat tájékoztatni, amennyiben az ajánlat elfogadása óta bármilyen változás következett be. Számottevő változás esetén a felmérés gyártó által elhalasztható vagy több ütemre szét is bontható.
Kapcsolódó szerkezetek műszaki tervei
Számos esetben már az első alakalommal is tervekkel érkeznek megrendelőink, de a közös munkához a felmérés idején, a helyszínen is szükség van az épület végleges terveire és a nyílászárókhoz kapcsolódó szerkezetek részletes méretezésre, rétegrendjére, mint pl. a padló, vagy a külső és belső szigetelések.
A sikeres felmérés
Minden esetben megrendelő és a tervező igényei alapján keressük meg a legjobb megoldásokat, ez pedig sokszor személyre szabott gyártást kíván az épület kivitelezésében résztvevő más szakiparoktól is. Az ilyen igények megbeszélése és véglegesítése a felmérés során történik meg. Az ott – szóban rögzített – megrendelői vállalások elkészülte alapfeltétele lesz az általunk ezen adatok alapján tervezett nyílászárók és árnyékolástechnikai eszközök kifogástalan beépítésének. Standard folyamatkezelésünk része, hogy szakértőink emlékeztetőt küldenek a felmérés után, ami a beépítési szerződés szerves részét fogja képezni.
Felelősséggel tartozunk az elvégzett munkáért
Külső vízszigetelés és a beázás elleni munkálatok Az épületek összefüggő külső vízszigetelésének megtervezése és kialakítása kivétel nélkül a Megrendelő és/vagy a kivitelező feladata. A legtöbb probléma jellemzően a kapcsolódó szerkezetek találkozásánál van, mint a burkolatok, szigetelés és vakolatok. A nyílászáró vízszigetelésére garanciát vállalunk, de bizonyos technikai feltételek elengedhetetlenek, pl. hogy a nyílászárókra a külső oldali a homlokzati hőszigetelés rátakarjon, vagy a nyílászárók és a homlokzati hőszigetelés találkozásánál minden esetben rugalmas tömítőanyagot kell használni.
A csapóeső elleni védelem a megrendelő felelőssége. Bejárati ajtók, erkélyajtók és emelő-toló teraszajtók alacsony küszöbös beépítésénél és padlóig érő ablakok esetén kiemelt figyelmet kell ezekre a szerkezetekre fordítani. Egyéb védelem nélkül az azokat érő – normális mértékű – vízmennyiség elvezetésére vannak méretezve, melyről a már a felmérés során tájékoztatást adunk és a beépítésnél ehhez hatékony segítséget nyújtunk.
Tiszta munka bontásos csere esetén is
A legtöbb esetben a régi nyílászárók nem bonthatók ki a körülötte lévő falak és burkolatok sérülése nélkül, így a bontásos cserét tekinthetjük egyfajta építkezésnek.
A régi nyílászárók – ilyenek a gerébtokos ablakok, burkolt szabad átjárótokok – a legtöbb esetben nagyobb felületen találkoznak a falakkal, mint az általunk gyártott modern nyílászárók. Sokszor az általunk beépített nyílászárókat kibontott, hiányos falszakaszok ölelik körül, amely szakérő megoldást kíván.
A burkolatok, vakolatok és minden más bel-, és kültéri kőműves és egyéb szakipari javító munka hatáskörünkön kívül esik. A l Megrendelőnek szinte minden esetben burkolót és vagy kőművest is alkalmaznia kell a végleges falazat javítása és helyreállítása érdekében.
Kiegészítő villanyszerelés
Minden egyes motorral vagy elektromos csatlakozással szerelt termékünket a szerkezeten kívül legalább 1 méteres távolságba érő elektromos csatlakozásra alkalmas vezetékkel szállítjuk és építjük be. Az elektromos áram és az irányításért felelős kábelezés, valamint a helyes bekötés a megrendelő feladata.
Átadás-átvétel fontossága
A beépítés minden egyes lépésénél elengedhetetlen a pontos átadás-átvétel. Ez mind a szakemberek, mind a tulajdonosok részére kiemelkedő biztonságot nyújt.